Kore cilt bakım ürünleri kullananlar günden güne çoğalmakta. Çünkü insanlar Korelilerin kendine has güzellik anlayışını her geçen gün daha fazla benimsemekte. Peki Kore cilt bakım ürünleri kullananlar neden bu ürünleri tercih ediyorlar? Diğer kozmetik ürünleriyle Kore kozmetik ürünleri arasındaki fark nedir?

Hemen kısaca cevap vermek gerekirse Kore güzellik ürünleri, cildi yormadan, üzerine ikincil, üçüncül suni katmanlar oluşturmadan cildin doğal güzelliğini ortaya çıkartmayı amaçlar. Bu ürünler olabildiğince doğal içeriklerle üretilir. Hatta bu içerikler o kadar doğal ve alışılagelmiş şeylerdir ki bazen inanasımız gelmez. Örnek vermek gerekirse portakal, yeşil çay, papatya özü gibi yenip içilen içeriklere sık sık rastlarız Kore kozmetik ürünlerinde. Kore cilt bakım ürünleri kullananlar bu konuda bizi hemen doğrulayacaktır.

Kore Cilt Bakım Ürünleri Kullananlar Ne Diyor?

Kore cilt bakım ürünleri kullananlar arasında henüz kullandığı ürünlerden memnun olmayana denk gelmedik. Kore kozmetik ürünleri kullananlar iki ana gruba ayrılıyor. Birincisi Koreli aktör veya şarkıcıların cilt güzelliğinden etkilenip kullanmaya başlayanlar. İkincisi ise sosyal medya veya arkadaş çevresinden Kore cilt bakım ürünleri kullananlar tarafından bu ürünlerin ısrarla tavsiye edilmesi üzerine kullanmaya başlayanlar. Her iki grupta olanlar da bir kez denedikten sonra bu ürünleri kullanmaya devam ediyor.

Kişisel görüşlerini sorduğumuz kullanıcıların büyük kısmı K-beauty ürünlerinin gerçekten çok etkili olduğunu söylüyor. Daha önce kullandığı diğer marka ve ürünlere hiç benzemediğini etkisini çok hızlı gösterdiğini be düzenli kullanımda kalıcı sonuçlar elde ettiğini belirtiyorlar. En çok söylenilen şeylerden biriside ürün yüze uyguladıktan sonra hem yüzün hem de elin yapış yapış olmaması. Fiyatların pahalı olduğunu belirtenlerin oranı yüzde elli civarında. Kullananlar kesinlikle çevresine bu ürünleri tavsiye ediyor. Ve böylece Kore kozmetik ürünleri kulaktan kulağa sürekli yaygınlaşan bir kullanıcı ağına ulaşıyor.

Kore Cilt Bakım Ürünleri Nerede Satılıyor?

Birkaç yıl öncesine kadar ülkemizde Korean kozmetik ürünlerine erişmek hiç kolay değildi. Seçenekler çok sınırlıydı ve insanların aklında çeşitli soru işaretleri vardı. Fakat gelinen noktada Türkiye’de Kore cilt bakım ürünleri kendini kabul ettirmiş durumda. Bir çok online ve offline mağazada sadece Korean kozmetik ürünleri satılan reyonlar mevcut. Marka çeşitliliği giderek artmakta. Ayrıca Trendyol, N11, Hepsiburada gibi alışveriş sitelerinde K-Beauty artık başlı başına bir kategori haline gelmiş durumda. Yani Kore Güzellik Sırları artık Kore’nin dışına taşmıs durumda.

Sepphora, Watsons gibi kozmetik mağazalarında Kore cilt bakım ürünleri, maskeler, ve diğer Kore kozmetik ürünleri satılıyor. Buralardaki marka çeşitliliği de fena değil.

Kore Kozmetik Ürünleri Kullananlar

Kore Cilt Bakım Ürünleri Kullananlar Neden Bu Ürünleri Tercih Ediyor?

Güzellik konusunda bir kadına ne istediğini sorduğunuzda, genç, sıkı yumuşak ve pürüzsüz bir cilt gibi cevaplar alırsınız. Tüm bunları sağlamayı vaat eden birçok ürün alternatifi var. Hatta sınırsız seçenek var diyebiliriz. Bu seçenekler arasında son dönemlerde yıldızı parlayan Kore cilt bakımı ürünleri başı çekiyor. Çünkü bu ürünler gerçekten çok iddialı ve oldukça etkili. Eğer henüz denemediyseniz, Kore cilt bakım ürünleri kullananlar bu konuda ne diyor bizzat kullananlara sorabilirsiniz.

Kore Kozmetik Üreticilerinin Başarısının Sırrı

Özellikle yeni kurulan Koreli güzellik şirketleri, görünenin ötesine geçip ürünlerine teknoloji, Ar-Ge ve inovasyon kattıkları için çok başarılı oldular. Bu sektörde uygun fiyat her zaman bir anahtar faktör olmakla birlikte, cilt bakım serumlarından esanslara, maskelerden makyaj ürünlerine kadar kalite ve etkinliğe büyük önem verilmektedir.

K-Beauty üreticileri bunun bilincinde hareket ederek muazzam bir başarı yakaladılar diyebiliriz. Öyle ki ürün geliştirirken artık yapay zekadan bile faydalanıyor Koreli üreticiler. Tüm bunların nihayetinde ortaya çıkan sonuç, Kore cilt bakım ürünleri kullananlar tarafından oldukça beğenilmektedir.

Dünya’da K-Beauty Etkisi

Birçok Batılı K-Güzellik hayranı, özellikle Z Kuşağı ve Y Kuşağı gibi genç nesiller, bilinçli olarak Kore güzellik standartlarını takip etmekte ve Kore kültüründen oldukça etkilenmektedir. Kore kozmetik ve güzellik ürünlerinin artan popülaritesi, Batı Kozmetik endüstrisi ve tüketicileri üzerinde önemli bir etkiye yol açmıştır. Kore’de ortaya çıkan bu yeni akım yavaş yavaş tüm dünyaya yayılmaktadır diyebiliriz. Öyle ki ürün gamlarında artık batılı üreticilerde Koreli rakiplerininkine alternatif ürünler sunmak durumunda kaldı.

“Cam gibi bir cilt” görünümüne ulaşma arzusu cilt bakımında yeni bir trend haline geldi ve şirketler bunu ürünlerini pazarlamak için kullanıyor. Güney Kore’de tüketiciler, Koreli güzellik markaları tarafından sunulan çeşitli cilt bakım içerikleri ve ürünleri hakkında oldukça bilgilidir. Kore cilt bakımı ürünleri kullananlar ne demek istediğimizi hemen anlayacaktır.

Seul’de K-Beauty alışverişi yapan tüketiciler, kendi özel cilt endişelerine, tiplerine ve ihtiyaçlarına uygun ürünleri bulabilir ve doğal güzelliklerini geliştirebilirler.

Koreliler’in Cildi Neden Bu Kadar Güzel?

Korelilere çok küçük yaşlardan itibaren cilt bakımı ve güzelliğin önemi öğretilir; çünkü bu, kişinin kendine bakmasının önemli bir parçası olarak kabul edilir. Güzellik ve cilt bakımı rutinine sahip olmak Güney Kore’de yüksek bakım gerektiren bir şey olarak görülmez, aksine sağlıklı bir cilde sahip olmak için gerekli bir unsurdur.

Kore Cilt Bakım Ürünleri Avrupa Ürünlerine Göre Neden Bu Kadar Uygun Fiyatlı?

Genelde düşük fiyatlı ürünlerin kalitesi de düşük olur, ancak Kore güzellik ürünlerinde durum hiç de böyle değildir. Güney Koreli şirketler güzellik ve kozmetik endüstrisinde yenilikçi olmalarıyla bilinirler, bu da Kore cilt bakım ürünlerini batıdaki rekabete kıyasla çok kaliteli ve uygun fiyatlı hale getirir.

Koreli güzellik markaları, yenilikçi yeni içeriklerin araştırılması ve geliştirilmesi ve benzersiz formülasyonların test edilmesi konusunda tereddüt etmemektedir. Genç nüfus ve güzellik influencerları arasında giderek daha popüler hale gelmelerinin nedeni de budur. Türkiye’de Kore cilt bakımı ürünleri kullananlar arasında da sosyal medyada influencerlar sayesinde bilgilenenler oldukça fazladır diyebiliriz.