Korece ders almak istediğini belirterek bu konuda kendisine nasıl yardımcı olabileceğimizi soran mesajlar alıyoruz son dönemde. Her gelen mesaja ayrı ayrı cevap vermek ile alakalı bir şikayetimiz yok. Ama belli ki bu, bir çok insan tarafından merak edilen bir husus. O yüzden Koregram ekibi olarak Korece kurs ve online Korece ders hakkında genel bir bilgilendirme yapmak istedik.

Korece Hakkında Kısa Bilgi

Korece dünya üzerinde 80 milyona yakın insan tarafından konuşulmakta olan bir dil. Ural-Altay dil ailesinde yer alan Korece, sondan eklemeli bir dil. Çoğu insana korkutucu gelse de Korece aslında sandığınızdan daha kolay bir dil. Dil bilgisi bakımından Türkçe ile benzer cümle yapısına sahip. Zaten Türkçe de tıpkı Korece gibi Ural Altay dillerinden.

Konunun yabancısı olanlar için Japonca, Çince, Korece birbirine çok benzeyen diller gibi gelebilir. Hatta bu üç dilin aynı alfabeyi kullandıklarını sanan insanlar bile var. Fakat bu yanlış bir bilgi. Korece,  Hangeul adı verilen kendine özgü alfabesi olan bir dil. Ve özellikle bu bakımdan Çince ile çok farklı. Çünkü Çince’de bir alfabe yok. Hece yada im denilen karakterler var. A B C seslerine karşılık gelen tekil harfler yok Çincede. Ayrıca Çince, gramer yani dil bilgisi bakımından ele alındığında da Korece’den ziyade İngilizce’ye daha çok benzer.

Korece ise yukarıda belirttiğimiz gibi kendi alfabesi olan okuyup yazması son derece kolay bir dildir.

Korece Ders Alarak Öğrenilebilir Mi?

Kesinlikle öğrenilebilir. Tabi Korece Ders almak tek başına yeterli bir etmen değil. Kişisel olarak çok gayret etmek gerekli. Yabancı dil öğrenme konusunda doğuştan yetenekli olan insanlar var. Sizde bu gruptansanız işiniz daha kolay. Değilseniz de merak etmeyin, düzenli çalışma ve derslerin dışında kişisel gayret göstererek Korece’yi öğrenebilirsiniz. Tüm bunların ötesinde Korece ders almak oldukça eğlenceli bir aktivite.

Online Korece Kurs ile Korece Öğrenebilir Miyim?

Online eğitim artık dünyada yadsınamaz bir gerçek. Türkiye’de dahil olmak üzere pandeminin ilk dönemlerinde neredeyse 2 yıla yakın bir süre tüm eğitim online yapıldı. Bu süreçte okuma yazma bilmeyen birinci sınıf öğrencileri bile online dersler ile okuma yazma öğrendi. Online eğitim doğru şekilde ve işin uzmanı kişiler tarafından verildiğinde yüz yüze eğitime çok yakın sonuçlar verebiliyor.

Ayni şeyleri online Korece Kurs için de söyleyebiliriz. Eğer eğitimci yani hoca görsel ve teknik açıdan yeterince hazırlık yaptıysa online Korece dersler çok etkili olabilir. Teknik tarafta düzgün bir bilgisayar veya tablet, ışık, mikrofon, yeterince hızlı bir internet bağlantısını örnek verebiliriz. Görsel hazırlığı içinse, hoca derse kesinlikle çok iyi ve detaylı bir şekilde hazırlanmalı.

Çünkü mevcut ekranını öğrencilerle paylaşarak dersi anlatması gerektiği için, ders öncesinde örnek cümle, kelimeler, sorular, resim ve fotoğraf veya video artık ne gerekiyorsa bunları eksiksiz hazırlamalıdır.

Öğrencilerin en iyi ve kolay ne şekilde anlayabileceğine kafa yorup buna uygun şekilde ders hazırlığını yapmalıdır. Dersler uygun şekilde gerçekleştirilirse ve öğrencide gerçekten istekliyse online olarak dili öğrenebilir. Tüm bunlar Korece Ders alan öğrenciler ve Korece ders veren uzmanlar için de geçerlidir.

Korece Ders Fiyatları

Her türlü özel derste olduğu gibi Korece özel ders fiyatları da çok değişken. Ortalama saatlik ücretler 150-200 TL civarında. Tabi bunlar şehirden şehire farklılık gösterebilir. Ayrıca bunlar söylediğimiz gibi ortalama rakamlar. Bu fiyatların daha altında veya çok üstünde fiyatlarda mevcuttur.

Online Korece Kurs Fiyatları

Online Korece kurs fiyatları yüz yüze yapılan derslere göre daha uygun diyebiliriz. Ortalama fiyatlar bir saat için 80 TL ile 120 TL arasında değişiyor.

Korece Özel Ders

Korece ders almak isteyenler için yüz yüze özel ders verebilecek bir hoca bulmak her zaman kolay olmayabilir. İstanbul Ankara İzmir gibi büyükşehirlerde yaşayanlar bu konuda biraz daha şanslı. Yüz yüze Korece ders fiyatları saatlik ortalama 220-250TL civarında diyebiliriz. Online Korece özel ders fiyatları ise ortalama 120-140 TL arasında.