Şarkıcının ajansı geçtiğimiz çarşamba günü yaptığı açıklamada, ikinci nesil K-pop idolü Rain’in önümüzdeki ay üç yıl aradan sonra bir EP ile müzik piyasalarına dönüş yapıyor.

Sublime Artist Agency, Rain’in 3 Mart’ta “PIECES by Rain” adlı bir EP (4-5 parçadan oluşan mini albüm) yayınlayacağını belirterek, albüm adının aslında Rain’i Rain yapan önceki eserlerine atıflarda bulunduğu açıklamasını yaptı.

Ajans, “Bu çalışmada, Rain’in starlık cazibesini daha önce görülmemiş farklı bir tempo ve ambiyansla yoğurup harika parçalarla sevenlerinin karşısındayız dedi. Albümde yer alan şarkılar Rain’in konumunu ve ışığını yansıtan özel parçalar. Konsept olarak bu albümü eline alan, dinleyen birisi Rain’in kim olduğunu ne olduğunu anlayabileceği bir albüm diyebiliriz.

Albümde toplam 5 parça yer alıyor. Rain’in Park Jin-Young ile birlikte çalıştığı yeni yeni şarkısı “Switch to Me” de bulunuyor. Ajans, albümdeki diğer dört parça hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Asıl adı Jung Ji-hoon olan Rain, ilk kez 2002’de solo bir eşerke çıkış yaptı ve 2000’lerin başında “Bad Guy”, “Ways to Avoid the Sun” ve “It’s Raining” gibi megahitler yayınladı. Ayrıca “Sang Doo! Let’s Go to School” ve “Full House” gibi popüler Kore dizilerinde rol alarak oyunculuğa da adım attı.

Ssak3

Geçen yıl, şarkılarından biri olan “Gang” aniden bir internet memesi haline gelerek sürpriz bir sıçrama yaptı. Popülerliğinin artmasıyla şarkıcı, komedyen Yoo Jae-suk ve şarkıcı Lee Hyo-ri ile birlikte Ssak 3 projesi kapsamında Hangout with Yoo” adlı varyete programında yer aldı. Üçlü, geçen yıl 1990’ların-2000’lerin unutulmaz şarkılarıyla en iyi yaz müzikleri listesine girdi.

Öte yandan Rain, son solo albüm çalışmasını 2017 Aralık’ta “MY LIFE 愛” ile gerçekleştirmişti.