BTS üyelerinden Jungkook ABD’de corona oldu. Big Hit Entertainment bugün yaptığı açıklamada, kitleleri sürükleyen Kpop grubu BTS’nin üyelerinden Jungkook’un ABD’de yaptırdığı COVID-19 testi pozitif çıktı. Ajans. hayran iletişim platformu weverse üzerinden yaptığı açıklamada ABD’ye ulaştıktan sonra hafif semptomlar göstermeye başlayan Jungkook’un test sonucu pozitif çıktı.

Ajansın yaptığı açıklamaya göre grubun 64. Grammy Ödülleri törenindeki sahne performansına hazırlanmak için Jungkook diğer üyelerden bir gün önce Amerika’ya gitti. G. Kore’den ayrılmadan önce yaptırdığı testi negatif çıkan Jungook, ABD’ye ulaştıktan sonra hafif boğaz ağrısı ve ateş hissetmeye başladı. Bunun üzerine tekrar PCR testi yaptıran ünlü şarkıcının test sonucu pozitif çıktı.

Bu beklenmedik gelişme üzerine Jungkook hemen kendini karantinaya aldı.

Ajanstan yapılan açıklamda, endişe edilecek her hangi bir durum olmadığını belirterek Jungkook Covid 19 hastalığını tamamen hafif semptomlarla geçiriyor diye ekledi. Bilindiği üzere BTS, 64. Grammy Ödülleri töreninde sahne almak için gelmişti Amerika Birleşik Devletleri’ne. Lakin bu son gelişmeden sonra Jungkook’un söz konusu törende sahneye çıkıp çıkamayacağı konusu henüz belirsiz. Fiziksel kondisyon olarak iyi ve sahneye çıkabilecek durumda olmasına rağmen bu konuda nihai kararı ABD yerel otoriteleri verecek.

Böylelikle yedi üyeden oluşan BTS grubunun enfekte olan son üyesi Jungkook olmuş oldu. Aralık ayında Suga ile başlayarak sırasıyla , RM, Jin, Jimin ve V corona olmuştu. Geçtiğimiz hafta ise J-Hope’un covid 19 testi pozitif çıktı ve bunun üzerine J-Jope karantinaya girmişti.

Karantina süreci devam eden J-Hope Kore’de kaldı ve grubuna eşlik edemedi. Jungkook ise grubundan önce ABD’ye gitmesine rağmen test sonucu pozitif çıkması üzerine grubu ile buluşamadı. Sonuç olarak BTS söz konusu törende sahne almak için J-Hope ve Jungkook olmadan Las Vegas’a hareket etti. Jungkook ABD’de corona oldu haberi duyulduktan sonra hayranları sosyal medya üzerinden kendisine moral verecek paylaşımlar yapmaya başladı.

Koregram ekibi olarak Jungkook’a geçmiş olsun diliyoruz.