BTS Jimin’in bu yılki doğum günü hediyesi en az kendisi kadar büyüleyici olacak. 20 Mart’ta Jimin hayran kitlesi JM Sylvania, Jimin’in doğum gününü çok farklı bir şekilde kutlamaya hazırlandıklarını duyurdu. Seul’deki Han Nehri’nin Jamwon Hangang bölgesinde adına Jimin Ormanı adı verdikleri bir hatıra ormanı yapacaklar.

Bu benzersiz temalı proje için organizatörler, insanların güvenli, güzel, rahat ve mutlu hissedeceği uygun bir yer bulmak için farklı yerlere baktı. Sonunda ormanın oluşturulması için Han Nehri boyunca uzanan Jamwon Hangang denilen bölgeye geldiler

Ünlü Kpop yıldızı BTS’in Jimini için daha önce 2020 yılında Jimin Bank adı verilen bir bahçe oluşturulmuştu. Fakat bu bahçenin hem ulaşım problemleri hemde bakım ve yaşatma maliyetlerinin yüksekliği gibi sebeplerden dolayı Jimin için yeni bir bahçe yapılmasına karar verildi.

Yeni projenin hayata geçirilmesi için bir kampanya başlatıldı. BTS ve Jimin’in Koreli hayranları 1 saat 41dk gibi kısa bir süre içinde 30 milyon Kore Wonu (Yaklaşık 375.000 TL) bağışta bulundu.

Jimin Ormanı Öncesindeki Projeler

Jimin’in doğum günü her yıl dünyanın her yerinde ilginç etkinlik ve projelerle kutlanıyor. Geçen yıl Jimin Land, Jimin hayran kitlesi tarafından, Seul’deki Common Ground alışveriş merkezine “All For Jimin” teması uygulanmıştı. Çinli hayranlar Park Jimin Bar adında bir bar kurdu. Busan Kulesine ışıklarla Jimin resimleri yansıtıldı. G. Kore’nin yerel havacılık şirketlerinden Jeju Air, Jimin temalı özel bir uçak hazırladı. Jeju Air’in uçağı 3 boyunca bu temayla uçtu.

Bunun yanı sıra kendisi için New York ve Avustralya sahillerinde “Doğum Günün Kutlu Olsun” pankartları dalgalandırıldı. Ayrıca dünyanın he yerinde LED tabela reklamları, çeşitli tema uygulamaları vb. şeklinde Jimin’in doğum günü kutlandı.

Her yıl farklı etkinlik ve organizasyonlarla kutlanan Jimin’in doğum günü için bu yıl da Jimin Ormanı hazırlanıyor. Orman tamamlanıp açıldığında görsel ve haberlerini Koregram web sitesi ve sosyal medya hesaplarından sizlerle paylaşacağız. Tabi bunun dışında dünyanın farklı yerlerinde farklı hayran grupları tarafından başka etkinlik ve projeler olacaktır. Bakalım bu sene daha başka neler göreceğiz Jimin’in doğum günü kutlamaları çerçevesinde.