Dümyaca ünlü Koreli müzik grubu BTS in konserlerinde corona virüs önlemleri kapsamında bir dizi yeni kurallar getirildi. Pandemi başladığından bu yana Güney Kore’de K-pop müzik grubu BTS’nin ilk gösterisinde ARMY lerin, katı koronavirüs kuralları nedeniyle şarkılara eşlik etmesi veya tezahürat yapması yasaklandı.

10.000’den fazla hayran geçtiğimiz Perşembe günkü konser için başkent Seul’deki Olimpiyat Stadı’na akın etti. Ancak gruba desteklerini yalnızca parlayan çubuklar ve alkışlarla gösterebildiler.

Ünlü K-pop grubunun yönetim şirketi Big Hit Music, Instagram’daki takipçilerine hükümet yönergeleri nedeniyle tezahürat, bağırma ve ayağa kalkmanın kesinlikle yasak olduğunu hatırlattı.

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Ajansı’na göre, Güney Kore Omicron vakalarında ciddi bir artışla karşı karşıya ve Çarşamba günü günlük  vaka sayısı 342.446  olarak yeni bir rekora imza attı.

BTS başta olmak üzere diğer Kpop gruplarının konser vb etkinliklerinde benzer uygulama ve kısıtlamalar devam edecek. Seul Olimpiyat Stadı’nın kapasitesi normalde 70.000 olmasına rağmen bu tip etkinliklerde en fazla 15.000 kişi gösterileri izleyebilecek. Kore’nin önde gelen gazeteleri ve haber siteleri söz konusu haberi “BTS hayranlarını üzecek haber” başlığıyla paylaştı.