K-pop kız grubu BLACKPINK‘in üyelerinden olan Lisa’nın önümüzdeki ay ilk solo çalışmasıyla sevenlerinini karşısına çıkacağı, ajansı tarafından duyuruldu.

YG Entertainment, rapçi-dansçının “Lalisa” adlı ilk bireysel albümünü 10 Eylül’de (ABD Doğu Saati ile) saat 12’de yayınlayacağını söyledi.

Ajans, albümün parça listesi hakkında ayrıntılı bilgi vermese de, “Albüm, adından da anlaşılacağı gibi, Lisa’nın doğal ve özgün yanını öne çıkaracak bir albüm olacak” dedi.

Lisa’nın Pazartesi günü çıkacak olan ilk solo albümü için “Yakında Geliyor” sözleriyle bir teaser posteri yayınlamasıyla hayranlarının heyecanı bir kat daha artmış durumda. Teaserda Lisa, tamamen siyah bir odada göz alıcı kırmızı bir kıyafet içinde oturuyor ve oldukça karizmatik bir bakış atıyor.

blackpink lisa solo albüm kapak

Blackpink Lisa’nın İlk Solo Albümü Lalisa Heyecanla Bekleniyor

24 yaşındaki Taylandlı müzisyen, Jennie ve Rose’dan sonra grubun solo albüm çıkaran  üçüncü üyesi olacak.

Blackpink grubunun üyelerinden Lisa, yaklaşık 58 milyon takipçisi ile Instagram’da en çok takip edilen K-pop sanatçısı olarak internette muazzam bir yıldız gücüne sahip. Bakalım Blackpink Lisa’nın İlk Solo Albümü Lalisa hayranlarında istenilen etkiyi oluşturabilecek mi?

Blackpink Lisa Kimdir

Blackpink Lisa’nın İlk Solo Albümü Lalisa müzik piyasalarına çıktıktan sonra insanlar Lisa’yı daha çok merak etmeye başladı. Peki kimdir bu Lisa? Dünyanın en büyük kız grubu BLACKPINK’in dört üyesinden biri. Bir K-POP yıldızı olmasına rağmen O aslında bir Taylandlı.

İngilizce, Japonca ve Korece bilmektedir. YG Entertainment ile anlaşmalıdır. Çocukken K-pop’a ilgi duymaya başlamış ve sonra bu alanda kariyer yapmaya karar verdiğinde etrafındaki bir çok arkadaşı O’na gülmüştü. Ama gelinen noktada, O artık dünya çapında bilinen bir yıldız olmayı başarmıştır.

Doğum günü 27 Mart 1997 olan Lisa’nın burcu ise Koç. Çoğu K-pop yıldızının aksine Lisa Güney Koreli değil, Taylandlı. Tayland’daki plak şirketi YG’nin seçmelerine katılan 4.000 aday arasında başarılı olan tek kişi ve şirketle sözleşme imzalayan tek etnik Koreli olmayan kişi. Lisa akıcı bir şekilde Tayca konuşabilmesinin yanı sıra Korece, İngilizce, temel düzeyde Çince ve Japonca da konuşabiliyor.

Lisa’nın Instagram’da 40 milyondan fazla takipçisi var. Sayfasında düzenli olarak değişen saç modeli de dahil olmak üzere çok çeşitli stil ve görünümüyle alakalı paylaşımlar yapıyor. Bu açıdan dünyanın en çok takip edilen k-pop yıldızlarından birisi.

Lisa 1.67m boyunda. Ancak BLACKPINK üyeleri gerçek profesyoneller olarak muazzam topuklu ayakkabılar giyiyorlar. Dolayısıyla sahnede bundan çok daha uzun görünüyor.

Blackpink Lisa’nın İlk Solo Albümü Lalisa Fiyatı

Günümüzde her ne kadar insanlar artık dijital ortamda müzik dinliyor olsa da, hayranları albümünü de satın almak istiyor. Merak edenler için yaptığımız fiyat araştırmasının sonuçları ise şöyle: Blackpink Lisa’nın İlk Solo Albümü Lalisa şuanda Türkiye’de 1000 TL ile 1200 TL arasında bir fiyata satılmaktadır.

Blackpink Lisa’nın İlk Solo Albümü Video Klibi

Bu paylaşımı ilk yaptığımızda henüz klip yayınlanmamıştı. Geride bıraktığımız dönemde artık Blackpink Lisa’nın İlk Solo Albümü için bir klip de yayınlandı. Klibi aşağıda bulabilirsiniz.