2021 Kore dizileri ve özellikle mart ayında vizyona giren yeni Kore dizilerini koregram ekibi olarak  sizler için derledik.

  • Kingdom’un izinden giden Joseon Exorcist, Joseon Krallığı’nı tehdit eden zombileri kovmaya çalışan bir kral ve oğullarının hikayesini anlatıyor.
  • Song Kang, Navillera’da bir emekli bale öğretiyor ve River Where The Moon Rises’tan Kim So-hyun ile birlikte Love Alarm 2. sezonda geri dönüyor.

Çok yoğun bir Şubat takviminden sonra Mart ayında da, birbirinden güzel Kore dizileri yayına girecek.

Netflix, en popüler yapımlarından birinin ikinci sezonuna başlayacak. Dönem korku dizilerinde Kingdom’a meydan okuyacak bir dizi geliyor. Dizinin oyuncuları arasında Sweet Home’un yıldızı Song Kang da var. Gerilim, romantik komedi, makjang.. Hangi türü severseniz sevin bağımlısı olacağınız, her bölümünü sabırsızlıkla bekleyeceğiniz yeni diziler kapıda.

Mouse

Daha önce şubat sonu gibi yayına girmesi planlanan fakat sonra marta ertelenen dizi, bir seri katil- gerilim dizisi. Genç bir polis memuru olan Jeong Ba-reum karakterini canlandıran Lee Seung-gi’yi (Vagabond) dizinin başrol oyuncusu. Dizi, 2021 Kore dizileri arasında heyecanla beklenen yapımlarından birisi.

Lee Hee-joon (Sıradaki Adam), eski ortağı Go Moo-chi’yi canlandırıyor ve birlikte şiddetli psikopatları neyin tetiklediğini araştırmaya başlıyorlar.

David Fincher’in Netflix dizisi Mindhunters’ı akla getiren bir dizide ikili, canavarları doğumdan önce tanımlamak için daha derine iniyor, hatta fetüslerde genetik testler yapıyor. (3 Mart tvN)

Love Alarm S2

Love Alarm, 2019 yazında piyasaya çıkan ilk sezonunun ardından önümüzdeki ay altı yeni bölümle geri dönüyor. Aynı adlı webtoondan uyarlanan bu romantik drama, yaygın bir mobil uygulamanın, çevrelerindeki birinin onlara karşı romantik duygular beslemesi durumunda kullanıcılara bildirimde bulunabileceği alternatif bir gerçeklikte geçiyor. Dizi şimdiden heyecanla beklenen 2021 Kore dizileri arasında yerini aldı.

Şu anda epik dönem romantizmi River Where the Moon Rises’da rol alan Kim So-hyun’un başrolü oynadığı dizide So-hyun, Song Kang ve Jung Ga-ram (Mistress) ile birlikte bir aşk üçgeninin merkezinde yer alıyor. (Netflix, 12 Mart)

Revolutionary Sisters

Bu yaklaşan komedi-dramada bir aile içindeki kinin nasıl patlayıcı yüzleşmelere yol açtığını izleyeceğiz. Devam eden karmaşık boşanma davaları esnasında ansızın ölen bir anne ve şüpheli olarak geride bıraktığı kocası ile 4 kızının hikayesi. Dizide dört kızdan üçünün baskıcı ataerkil babalarına karşı bir araya gelmesi konu edilmiş.

En son The Uncanny Counter’da Jo Byeong-gyu’nun büyükbabası rolünde gördüğümüz Yoon Joo-sang, babayı canlandırırken, Hong Eun-hee (Less than Evil), Jeon Hye-bin (Life on Mars) ve Go Won-hee (Parfüm) büyük kız kardeşleri oynuyorlar. İçinden geçtiğimiz pandemi dönemini de yansıtan Revolutionary Sisters (Devrimci Kız Kardeşler), açık havada maskeli karakterlerin gösterildiği ilk dizilerinden biri olacak. (13 Mart KBS2)

Navillera

Sweet Home’da canavarlarla savaşan ve ikinci sezonunda alternatif romantik realitiye dönüşen Love Alarm (Aşk Alarmı) dan sonra Song Kang, bu defa mart ayında tvN de yayınlanacak Navillera’da bir balerin olarak ekranlara çıkacak.

Babasının karşı çıkmasına rağmen kendisi gibi bir balerin olan ölen annesinin izinde hayatını baleye adamış genç bir adam olan Lee Chae-rok’u oynayacak.

Kahramanımız, ömrü boyunca bale öğrenme hayalini gerçekleştirmek isteyen, postaneden emekli 70 yaşındaki Shim Deok-chool’un sıradışı akıl hocası olacak. Ekranların efsanesi Park In-hwan (Exit) bale öğrencisini oynayacak. (22 Mart tvN)

Joseon Exorcist

Şüphesiz mart ayındaki en yüksek profilli dizi, ve tüm Kore hayranlarının sabırsızlıkla beklediği 2021 Kore dizileri arasında birinci sırada SBS’nin bu büyük ölçekli dönem korku dizisi olacak.

Kingdom’un izinden giden dizi, Joseon Krallığını tehdit eden zombi ordularını (1392-1897) ve onları kovmak zorunda olan Kral Taejong ile iki oğlu Prens Chungnyung ve Veliaht Prens Yangnyeong’un hikayesini anlatıyor..

Rahipler ve prensler ölümsüzlerle savaşırken, güce karşı duyulan ihtiras sebebiyle, bir başka grup ise kötü ruhlarla bir anlaşma imzalar. (22 Mart SBS)

Oh My Landlord

Lee Min-ki (The Beauty Inside) ve Nana (Memorials) bu romantik komedi için güçlerini birleştirdi. Lee, Kore’nin bir numaralı gerilim dizisi yazarı Han Bi-soo rolüyle, Nana ise sadece romantik komedilerde rol alan popüler bir aktris olan Oh Joo-in karakterinde karşımıza çıkacak.

Bi-soo kimseyle çıkmamayı seçerken, Joo-in ekranda oynayıp yansıttığı rollerin aksine ilişkilerinde sürekli mücadele eden bir karakter çizecek. Dizide bu ikili, çok farklı yaşam felsefeleri olmasına rağmen, birlikte yaşıyorlar.

Oluşturulan bu kurgu ile tipik K-drama kurulumlarını (senaryolarını), alaycı bir şekilde eleştiren bir yapım ortaya konulacak. Nihayetinde tabii ki bu iki ev arkadaşı aşka yenik düşecekler (24 Mart MBC)