Kore Kozmetik Siteleri denildiğinde Türkiye’de malesef çok fazla alternatif yok. Çünkü Kore, özellikle genç nüfus arasında her ne kadar popüler olsada bu popülerliği tüm yaş gruplarına dağılmış değil henüz. Kore genelde insanlar tarafından bir teknoloji üretim ülkesi olarak bilinir. Samsung, Lg, Hyundai, Kia vb markalar Kore’nin en çok bilinen markalarıdır. Fakat söz konusu kozmetik olunca Kore kozmetik ürünleri henüz yeterince tanınmamaktadır.

En Çok Kullanılan Kore Kozmetik Ürünleri

Kozmetik genel olarak bakıldığında iki büyük kategoriye ayrılır. Boyama ve bakım. Kore kozmetik ürünleri daha çok bakım kısmına ağırlık vermektedir. Çünkü Koreliler’in güzellik anlayışında boyama yani makyaj çok sevilen birşey değildir. Makyajdan ziyade daha canlı, gergin ve ışıltılı bir cilde sahip olmak evladır. Hal böyle olunca Koreli kozmetik üreticileri cilt bakımı başta olmak üzere bakım kısmına odaklanmıştır diyebiliriz. Hem Kore’de hemde yurtdışında Kore kozmetik ürünleri satan siteler doğal olarak ürün gamlarını bakım ürünlerinden oluşturmuştur.

En Çok Kullanılan Kore Kozmetik Ürünleri

Türkiye’de Kore Kozmetik Ürünleri Satan Siteler

Türkiye’de faaliyet gösteren Kore kozmetik markalarının yanı sıra çeşitli girişimciler tarafından ithalatta yapılmaktadır. Ülkemizde satışı yapılan ve en çok bilinen markaları aşağıdaki şekilde toparlayabiliriz:

Missha

Skindood

Atomy

Bu üç marka içinde Missha ve Skinfood’un İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde fiziki mağazaları da bulunmaktadır. Atomy markası ise her ne kadar Kore’de ve dünyada çok bilinen markalardan olsa dahi Türkiye’de henüz popüler bir marka değil. Türkiye’de faaliyet gösteren Kore Kozmetik Siteleri arasında Atomy bir network pazarlama sistemi aslında. Üye olup Atomy’nin kendi sitesi üzerinden sipariş vererek ürünleri temin edebilirsiniz. Sponsorluk sistemi mevcut. Detaylı bilgiyi firmanın kendi sitesi üzerinden edinebilirsiniz.

Kore’de Kore Kozmetik Ürünleri Satan Siteler

Bu başlık altında binlerce siteye örnek verilebilir. Lakin Kore’de insanların kozmetik ürünleri satın almak için en sık kullandığı siteler markaların kendilerine ait sitelerden ziyade büyük alışveriş siteleridir. Kore kozmetik siteleri olmasa dahi aşağıdaki siteler kozmetik ürünlerinin de satıldığı alışveriş siteleridir.

www.coupang.com

www.11st.co.kr

www.tmon.co.kr

www.gmarket.co.kr

shopping.naver.com

Kore'de Kore Kozmetik Ürünleri Satan Siteler

Kore Kozmetik Siteleri Güvenilir Mi?

Bu soru sadece Kore kozmetik siteleri için değil internet üzerinden alışveriş yaptığımız her site için sormamız gereken bir soru. İnternet üzerinden alışveriş yaptığımız her bir sitenin sahip olması gereken uluslararası güvenlik standartları mevcuttur. Söz konusu site bu standartları taşıyor mu öncelikle buna bakmak gerek. Alışveriş yaptığınız sitede, özellikle “Hakkımızda” ve “İletişim” kısımlarına bakıp gerçekten böyle bir şirket olup olmadığını kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Ayrıca bu siteye ait olumlu olumsuz yorumları yine Google üzerinden sorgulayabilirsiniz. Tüm bunların neticesinde gerçek bir şirket ile muhatapsanız ve söz konusu şirket müşteri memnuiyeti konusunda tatmin edici bir düzeyde ise rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Kore Kozmetik Siteleri Güvenilir Mi