Kore Cilt Bakım Markaları tüm dünyada giderek daha fazla kişinin tercihi olmaya başladı. Türkiye’de henüz marka çeşitliği kısıtlı olmasına rağmen yinede hatırı sayılır düzeyde diyebiliriz. Dünya çapında bakıldığında ise özellikle Asya Pasifik bölgesinde bir çok marka hemen her ülkede bulunabilmekte. Bu bölge aslında KPOP başta olmak üzere Hallyu (Kore Dalgası) etkileri en üst düzeyde diyebiliriz. Bunun çeşitli sebepleri olmakla birlikte en büyük sebep Kore’ninde tıpkı kendileri  gibi bir Asya ülkesi olması

Kültürel olarak benzerliklerin fazla olması Güney Kore kültürünün, Hallyu’nun ve Kore markalarının bu bölgedeki popülerliğini arttırmaktadır. Asya Pasifik bölgesinde Kore’nin hemen herşeyi ile popüler olduğu ülkeler arasında Endonezya birinci sırada gelmektedir. Daha sonra Filipinler bu ülkeyi takip etmektedir. Malezya ve Singapur’da da yoğun bir Kore ilgisi vardır. Bu saydığımız ülkelerde çok çeşitli Kore cilt bakım markaları bulunmaktadır.

En İyi Kore Cilt Bakım Ürünleri

Son birkaç yılda, K-Beauty ürünleri popülaritesinde patlama yaşandı. Son derece etkili içerikleri ve yenilikçi formülleri ile tanınan Kore kozmetik endüstrisi şu anda dünyanın en büyük 10 küresel kozmetik pazarı arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü araştırma şirketi Mintel‘e göre K-Beauty ürünleri, 2017’de 13 milyar doların üzerinde bir değere sahipti. Ve bu ilgi giderek artıyor.

Başka bir trend tahmin şirketi olan Prophecy Market Insights, Kore güzellik endüstrisinin 2029 yılına kadar 31.6 milyar dolar değerinde olacağını tahmin ediyor. Bütün bu başarının elde edilmesinde en büyük etmen kuşkusuz Kore cilt bakım markaları ve ürünlerinin inanılmaz etkisi ve özellikler ambalaj tasarımındaki özgünlük.

Amerika’da en çok tercih edilen Kore cilt bakım markaları ile ürünlerini birkaç kategoride sizler için derledik.

Makyaj Temizleme – The Face Shop Rice Water Bright Light Cleansing Oil 

The Face Shop tarafından üretilen bu ürün B vitamini ve minerallerle zenginleştirilmiş. Markaya göre, yalnızca kirleri nazikçe gidermekle kalmıyor, aynı zamanda tahriş olmuş ciltlerin toparlanmasına da yardımcı oluyor. Bilindiği üzere The Face Shop, Kore Cilt Bakım Markaları arasında ilk akla gelenlerden.

Kore Cilt Bakım Markaları Makyaj Temizleme

Su Bazlı Cleanser – Dr. Jart+ Dermaclear Micro Water

Bu ürün, yüzde 85 aktif hidrojen maden suyu ile formüle edilmiştir. Uzmanlara göre hidrojen suyunun antienflamatuar ve antioksidan özelliklere sahip olduğu biliniyor. Dr. Jart+’ın kiri ve diğer yabancı maddeleri ciltten nazikçe temizler. Ek olarak, tonlamaya ve parlamaya yardımcı olur.

Kore Cilt Bakım Markaları Dr. Jart+ Dermaclear Micro Water

Toner – HERA Signia Water

Bazı cilt bakım ürünleri ciltte yapışkan bir kalıntı bırakabilirken, HERA’nın bu ürünü hiç kalıntı bırakmıyor. Cildin her bölgesinin eşit şekilde parlak görünmesini sağlıyor. Nergis çiçeği, yaprağı ve kökü özleri ile hazırlanan ürü; ışıltılı ciltler için derinlemesine nemlendirme sağlıyor. Uygulamak için önce cildinizi tamamen temizleyin. Daha sonra birkaç damla yüzünüze sıkıp hafifçe vurarak yüze uygulamanız tavsiye edilir.

Kore Cilt Bakım Markaları HERA Signia Water

Essence – Hanskin Hyaluron Skin Essence

Bu essence, cildin ağırlığının 1000 katına kadar su tutmasına yardımcı olan sodyum hiyalüronat ile formüle edilmiştir. Formül ayrıca cildi sürekli esnek ve dolgun tutması için hidrolize kolajen içerir. Diğer Kore cilt bakım markaları arasında da benzer formüle sahip ürünler üretenler var bu arada.

Kore Cilt Bakım Markaları Hanskin Hyaluron Skin Essence

Onarıcı – Peach & Lily Glass Skin Refining Serum

Peach & Lily’nin bu ürünü, cildi nemlendirerek donukluğu giderir. Ürün, markanın “cam gibi bir cilt” mottosuyla çıkan ilk ürünüdür. Cam gibi bir cilt söylemiyle “gözeneksiz ve parlak” bir cilt dokusunu tanımlamakta.

Kore Cilt Bakım Markaları Peach & Lily Glass Skin Refining Serum

Dudak Bakım – Laneige Lip Sleeping Mask

Dudaklarınızı nemli tutacak bir ürün arıyorsanız, Laneige’in bu dudak maskesi tam size göre. C vitamini ve antioksidanlarla yapılan kalıcı dudak maskesi nemi hapseder. Bu ürün ayrıca sivilce ilacı kullanan hastalarına da tavsiye ediliyor. Çünkü insanlar sivilce için Accutane ve benzeri ilaçlar kullanırken dudakları çok kurur. Kore Cilt Bakım Markaları arasından bütçenize uygun bir dudak bakım ürünü seçebilirsiniz.

Laneige Lip Sleeping Mask

Eyecream – Sulwhasoo Concentrated Ginseng Renewing Eye Cream

Göz çevresi çok, çok hassas ve vücudunuzdaki en ince deridir. Hassasiyeti nedeniyle, üzerine ne tür ürünler uyguladığınıza en çok dikkat etmeniz gereken bölge bu bölge. İçeriğinde bulunan kırmızı ginseng ile bu ürün bu hassas bölgeler için en iyi seçeneklerden biri. Göz çevresindeki şişkinliği azaltırken cildi güçlendirip sıkılaştırır. Eğer bu ürünü tedarik etmekte zorlanabilirsiniz. Böyle bir durumda Kore Cilt Bakım Markaları arasından size uygun olanını tercih edebilirsiniz.

Sulwhasoo Concentrated Ginseng Renewing Eye Cream

Nemlendirici – Klairs Rich Moist Soothing Cream

Kuru ve hassas cilde sahip olanlar için bu krem, zengin nemlendirme sunarken kızarıklığı ve tahrişi yatıştırmaya çalışır. Shea yağı ve seramidlerle formüle edilen krem, nem kaybını önlemeye yardımcı olmak için koruyucu bir tabaka oluşturur. 1.200’den fazla müşteriden ortalama 4,6 yıldız alan ürün, markaya göre boya, koku ve hayvan bazlı içeriklerden arındırılmış. Bu ürünün dışında diğer Kore Cilt Bakım Markaları tarafından üretilen vegan içerikli ürünlerde bolca mevcut.

Klairs Rich Moist Soothing Cream

Güneş Kremi – Neogen Day-Light Protection Airy Sunscreen

Güneş kremi, cilt bakımı rutininizin açık ara en önemli parçasıdır. UVA ve UVB ışınlarını bloke edecek ve erken yaşlanmayı önleyecek bir ürün arıyorsanız cildi yağlı bırakmayan hafif dokusu nedeniyle bu ürün tam size göre. Aloe, avokado, acai gibi 20 çeşit bitki özünden yapılan formül, sebum üretimini kontrol ederek gözenekleri tıkamadan cildi nemlendirmeye çalışır. Güneş koruyucunuzu iki saatte bir yeniden uygulamanız tavsiye edilir. Bu ürünün dışında Kore cilt bakım markaları arasından Türkiye’de bulabileceğiniz herhangi birini de tercih edebilirsiniz.

Neogen Day-Light Protection Airy Sunscreen

Kore cilt bakım markaları her ne kadar ülkemizde halen sınırlı sayıda olsa da giderek çeşitlilik artmaktadır. Yeni gelen marka ve ürünleri takip ederekKore cilt bakım markaları listemizi sizin için güncel tutmaya devam edeceğiz.